Kas yra geoterminis šildymas?

Jau kuris laikas itin gajos tvarumo idėjos skatina į ekologiją atsigręžti ir statybų sektorių, konkrečiai – svarstant, kokius šildymo bei vėsinimo sprendimus pasirinkti. Siekiantys išnaudoti atsinaujinančius energijos išteklius, patalpas šildyti ekonomiškai ir efektyviai prioritetą teikia geoterminiam šildymui. Tačiau kartais susidaroma išankstinė pozicija, kad tokio šildymo įrengimas ir eksploatacija bus tikrai brangūs. Ir nors tokio šildymo sistemos įrengimas gali atsieiti daugiau, visgi verta kainą įvertinti ilgalaikėje perspektyvoje, nes geoterminio šildymo eksploatacija leidžia džiaugtis vienu iš pigiausių patalpų šildymo bei vėsinimo būdų. Informacijos apie tai yra labai daug, tad Jūsų patogumui pateikiame susistemintą svarbiausią informaciją apie geoterminį šildymą.

11

Kas yra geoterminis šildymas?

Geoterminį šildymą sudaro geoterminis šilumos siurblys ir kitų komponentų visuma, skirta paimti iš žemės gelmių šilumą ir perduoti ją į patalpas. Tam žemės sklype bus įrengtas lauko kontūras. Pastarasis, paprastai kalbant, yra vamzdynas, kuris užpildomas neužšąlančiu skysčiu. Kokio dydžio kontūras bus reikalingas, priklauso nuo grunto tipo ir šilumos poreikio. Šis kontūras atsakingas už paviršiniuose žemės sluoksniuose susikaupusios šilumos surinkimą ir jos perdavimą geoterminiam siurbliui. Tam, kad jis įsisavintų perduotą šilumą, siurbliui reikalinga elektros energija, tačiau jos suvartojimas, kaip minėjome, bus itin mažas, tad geoterminį šildymą drąsiai galime vadinti vienu iš ekonomiškiausių sprendimų.

Geoterminis šildymas: kas tai yra ir kaip veikia?

Geoterminiu šildymu vadinama tokia gyvenamųjų ar kitos paskirties pastatų šildymo sistema, kuri šilumos energijai pagaminti naudoja žemės gelmėse esančią ir visiškai nemokamą šilumą. Tai pasiteisina ir ekologijos, ir ekonomijos bei komforto kontekste.

Kaip veikia geoterminis šildymas? Kalbant paprastai – geoterminio šildymo atveju šiluma imama iš žemės gelmių. Kad toji šiluma būtų įsisavinta reikalingas geoterminis siurblys, naudojantis labai mažai elektros energijos, reikalingos jo veikimui. Elektros sąnaudos bus labai mažos, o šildymo efektyvumas – aukštas. Šilumą iš žemės surenka ir perduoda geoterminiam šilumos siurbliui vertikaliai sumontuoti kolektoriai, užpildyti neužšąlančiu skysčiu.

Ar žemės gelmėse esanti šiluma naudojama tik pastatų šildymui?

Dažniausiai žemės gelmėse esanti šiluma ir jos panaudojimas akcentuojamas kalbant apie pastatų (tiek gyvenamųjų, tiek komercinės, gamybinės ar kitos paskirties) šildymą. Tačiau nepamirškime ir dar vieno labai reikšmingo aspekto – karšto vandens paruošimo. Turint geoterminį šildymą nereikės rūpintis papildoma įranga karštam vandeniui paruošti. Taip pat nepamirškime ir to, kad geoterminis šildymas teiks naudą visus metus. Jei daugelis kitų šildymo sistemų visu pajėgumu veikia šaltuoju metų periodu, o vasarą ilsisi, tai geoterminis šildymas išlieka efektyvus ir šiltuoju laikotarpiu, kadangi užtikrina patalpų vėsinimą ir garantuoja komfortišką mikroklimatą patalpose net ir karščiausią vasaros dieną.

Kokie yra pagrindiniai geoterminio šildymo pranašumai, palyginti su kitomis šildymo sistemomis?

Jei lygintume geoterminį šildymą su anksčiau populiariais šildymo būdais, pavyzdžiui, kietojo kuro katilu, granuliniu katilu ir pan., tai geoterminio šildymo variantas neabejotinai būtų pranašesnis daugeliu aspektų – nereikalauja priežiūros, yra ekonomiškas, „draugiškas“ aplinkai, saugus, kadangi nevyksta jokie degimo procesai, taip pat geoterminis šildymas demonstruoja labai aukštą efektyvumą ir yra priskiriamas prie atsinaujinančių energijos šaltinių. Visgi šiais laikais dažnas atsigręžia į komfortą ir geoterminis šildymas dažniau svarstomas kaip alternatyva tokioms šildymo sistemoms kaip oras–oras, oras–vanduo ir pan. Tad kokie gi būtų geoterminio šildymo pranašumai tokiu atveju?

Pirmiausia, tai geoterminis šildymas bus vienodai efektyvus nepriklausomai nuo to, koks oras už lango. Ką norime tuo pasakyti? Pavyzdžiui, oras–vanduo šildymo sistema efektyviausiai veikia iki tam tikros neigiamos temperatūros, vėliau jos efektyvumas ženkliai mažėja. Tad kai lauke itin žema temperatūra, gali tekti galvoti apie papildomus šildymo būdus patalpoms. Įsirengę geoterminį šildymą tokios problemos neturėsite – aukštas naudingumo koeficientas išlaikomas net ir esant itin žemai lauko temperatūrai.

Dar vienas pranašumas – geoterminis šildymas apie save primins ne tik komfortiška šiluma žiemą ar malonia vėsa namuose vasarą, tačiau jums visiškai nereikės sukti galvos dėl sistemos priežiūros ar pan. Šildymo ar vėsinimo parametrus galite nustatyti net ir nebūdami namuose – valdymas nuotoliniu būdu suteikia maksimalią laisvę.

Geoterminis šildymas yra vienas iš ekonomiškiausių pastatų šildymo sprendimų, negana to, jūs gaunate efektyvų namų vėsinimą.

Palyginti su kitomis šildymo sistemomis, pavyzdžiui, oras–vanduo, geoterminis katilas beveik nekelia triukšmo. Jis veikia itin tyliai, o lauke neturi jokio išorinio įrenginio, ko negalime pasakyti apie oras–vanduo išorinį bloką, skleidžiantį nemenką triukšmą.

Gaukite pasiūlymą jau šiandien!

Susisiekite su mumis tel. +370 600 77 004 arba 

el. paštu info@shilk.lt


DUK

Kokie šilumos šaltiniai naudojami geoterminiam šildymui?

Šilumos šaltinių, kurie gali būti naudojami geoterminiam šildymui, ne taip ir mažai. Jais gali būti gruntas, taip pat gruntiniai vandenys, karštosios vandens versmės, įvairūs vandens telkiniai, taip pat ir baseinai ar kt.

Kiek kainuoja įsirengti geoterminį šildymą 2024 m.?

Kaina – gana sąlyginis dalykas, priklausantis nuo šildomo ploto, šilumos poreikio, grunto sklype, pasirinkto kolektoriaus tipo bei kitų aspektų. Tiksliausiai kainą sužinosite susisiekę su mumis arba pasinaudoję kainos skaičiuokle mūsų svetainėje.

Kuo skiriasi vertikalūs ir horizontalūs lauko kontūrai?

Kaip sako jų pavadinimai, vertikalus kolektorius montuojamas vertikaliai, jam reikalingas gilus gręžinys, tačiau toks kontūras užima mažiau sklypo ploto. Šis variantas bus brangesnis.  Horizontalus montuojamas gulsčiai, aukštesniame grunto sluoksnyje, t. y. arčiau žemės paviršiaus, tačiau turėkite omenyje, kad kolektoriaus vietoje negalėsite sodinti medžių ar kitų didesnių augalų, kloti trinkelių, statyti statinių.  Be to, horizontalaus kolektoriaus atveju reikalingas vamzdyno metrų skaičius gali būti iki 4 kartų didesnis, palyginti su vertikaliu analogu.

Kas svarbu renkantis geoterminį šildymą?

Rinkdamiesi geoterminio šildymo variantą turite tiksliai įvertinti savo šilumos poreikį bei tai, kiek karšto vandens reikės. Šilumos poreikis skaičiuojamas atsižvelgiant į šildomą namų plotą. Tačiau ne mažiau svarbu ir sklypo dydis, grunto tipas bei daug kitų aspektų. Jei vis tik reikia pagalbos renkantis geoterminį šildymą, nežinote, ką pasirinkti, į ką atsižvelgti, susisiekite su mūsų komanda.

Kaip tai padaryti, jei stinga žinių ir patirties?

Kaip jau minėjome, jei domina geoterminis šildymas, tačiau nežinote net nuo ko pradėti, susisiekite su mumis – atsakysime į klausimus, patarsime, padėsime pasirinkti tinkamiausią variantą. Geoterminio šildymo įrengimo patys neatliksite, tad šiuo atveju nėra ko svarstyti – reikės samdyti profesionalus. Galime pasiūlyti šiuos darbus nuo pat pirmų žingsnių iki galutinio rezultato.