Atsiliepimai apie geoterminį šildymą

Svarstant apie geoterminio šildymo sistemą vertinama daug kriterijų: efektyvumas, sąnaudos eksploatuojant, atsiperkamumas, taip pat geoterminio šildymo kaina, atsiliepimai ir kt. Būtent atsiliepimai gali būti naudingas veiksnys, kuris padės apsispręsti, ar šis variantas tinka jums.

Geoterminio šildymo pranašumai

Išskirkime TOP10 geoterminio šildymo pranašumų:

  • Ekologiškas šildymo būdas. Geoterminiam šildymui naudojama žemės gelmėse esanti energija, kuri yra švari ir saugi, todėl toks šildymo būdas atitinka tvarumo principus.
  • Saugumas. Patalpas šildant geoterminiu būdu nevyksta degimo procesai, nėra jokios sprogimo ar panašios rizikos, tad tai traktuojama kaip vienas iš saugiausių šildymo būdų.
  • Nesvarbu, koks oras už lango. Kadangi žemės temperatūra yra maždaug pastovi, tai nesvarbu, koks šaltukas už lango, jūsų būstas ar kitos paskirties pastatas bus aprūpintas šiluma.
  • Ekonomiškumas. Šiluma iš žemės gelmių yra nemokama, tad mokėsite tik už elektros energiją, reikalingą šilumos siurblio darbui. O jis tos energijos sunaudoja neįtikėtinai mažai, tad pasirinkę geoterminio šildymo būdą visada džiaugsitės labai mažomis elektros energijos sąskaitomis.
  • Veikia labai tyliai. Geoterminio šildymo sistema neturi garsiai veikiančių lauko blokų, čia garsą skleidžia tik šilumos siurblys, tačiau patikėkite, jo jūs tikrai beveik negirdėsite.
  • Dovana – vėsinimas. Geoterminis šildymas jums gali teikti didelę papildomą naudą – pasyvų patalpų vėsinimą šiltuoju metų laiku.
  • Minimali priežiūra. Specialistai sumontuos ir paleis geoterminio šildymo sistemą, o jums beliks tik mėgautis jos teikiama nauda. Minimalios priežiūros reikalaujanti sistema taupo ir pinigus, ir brangų jūsų laiką.
  • Valdykite net ir nebūdami namuose. Galimybės šildymo sistemą valdyti per mobiliąją programėlę suteikia kur kas daugiau laisvės – net jei ilgiau nebūnate namuose, galite grįžti į itin komfortišką mikroklimatą.
  • Ilgaamžiškumas. Kai kurie sistemos komponentai gali tarnauti net iki 50 metų.

Pirmiau – investicijos, vėliau – grąža

Kalbant apie geoterminį šildymą būtent taip ir yra: pirmiausia – investicijos, vėliau – mėgaujatės komfortu ir finansine nauda. Dažnas planuodamas, kokį šildymą įsirengti, skaičiuoja būtent tik pradines investicijas, kas yra klaidinga, nes tikslinga skaičiuoti ir tai, kiek jums kainuos šildymas kiekvieną mėnesį ir kokią sumą išleisite ilgalaikėje perspektyvoje.

Pirminės geoterminio šildymo investicijos yra didesnės, nemažai kainuoja gręžinių įrengimas. Tačiau jau šildant patalpas geoterminiu būdu sąskaitos už elektrą bus patrauklios, todėl tos pradinės investicijos gana greitai atsipirks.

Geoterminis šildymas: pliusai ir minusai

Geoterminio šildymo atsiliepimai dažniausiai akcentuoja privalumus, kuriuos jau paminėjome aukščiau tekste. Pirmiausia – tai viena iš pačių ekologiškiausių, saugiausių ir efektyviausių šildymo sistemų. Pareikalavusi kiek didesnių investicijų įrengimui, vėliau geoterminio šildymo sistema beveik nieko nekainuos. Negana to, ne tik aprūpins komfortiška šiluma žiemą, bet ir suteiks pasyvų vėsinimą šiltuoju metų laiku. Paminėkime ir tai, kad ši sistema aprūpins namus karštu vandeniu, tad nereikės galvoti jokio kito papildomo sprendimo. O kur dar tylus veikimas ir nepriklausomybė nuo oro sąlygų!

O ar egzistuoja kokios nors geoterminio šildymo problemos? Greičiausiai, esminis šios sistemos trūkumas – galimai kiek didesnės investicijos įrengimui. Tačiau mūsų siekis – geoterminis šildymas už oras–vanduo kainą. Tiesa, reikia paminėti, jog yra tikimybė, kad jūsų sklype nebus galimybės įrengti gręžinio.

Gaukite pasiūlymą jau šiandien!

Susisiekite su mumis tel. +370 600 77 004 arba 

el. paštu info@shilk.lt


DUK

Kuo geoterminis šildymas pranašesnis už kitus?

  • Saugus – nevyksta jokie kuro deginimo procesai;
  • Ekologiškas – absoliučiai draugiškas žmonėms ir aplinkai;
  • Pigus – iš žemės gelmių imama šiluma nemokama, reikalinga energija tik tai šilumai paimti, tad sąskaitos už elektrą maloniai nustebins;
  • Tylus veikimas – didelis pranašumas, palyginti su oras–vanduo sistema;
  • Labai patogus valdymas – visada grįšite į komfortišką mikroklimatą turinčius namus, net ir tada, jei būnate ilgesniam laikui išvykę;
  • Nepriklausomybė nuo oro sąlygų – priešingai nei oras–vanduo sistema, geoterminis šildymas aukštą efektyvumą išlaiko lauke esant ir itin žemai temperatūrai.

Kiek tai kainuoja?

Kainą daugiausia sudaro du aspektai: šilumos siurblys ir gręžinio įrengimas. Gana dažnas atvejis, kai sistemos įrengimas atsieina iki 10 tūkst. Eur.

 

Kiek laiko trunka įsirengti geoterminį šildymą?

Tai gana sąlyginis dalykas, mat priklauso nuo geologinių sąlygų ar kitų nuo mūsų nepriklausančių dalykų. 100 metrų gręžiniui įrengti dažnu atveju užtenka vienos dienos, jei geologinės sąlygos palankios. Dar vienos dienos reikia gręžinių pravedimui į namus ir 2–3 dienas trunka sistemos montavimas bei paleidimas.