Kaip veikia geoterminis šildymas?

Efektyvus ir ekonomiškas geoterminis šildymas masina tiek įsirengiančius naujus būstus, tiek ir renovuojančius senuosius. Dažnas suinteresuotas domisi, kaip gi ši šildymo sistema veikia, kad naudotojams dovanoja tiek daug privalumų.

Veikimo principas

Geoterminio šildymo veikimo principas pagrįstas žemės gelmėse esančios energijos panaudojimu. Kadangi ji nieko nekainuoja, o jai paimti šilumos siurblys naudoja itin mažą kiekį elektros, tai šildymo sąnaudos būna labai nedidelės.

Kaip veikia geoterminis šildymas?

O kaip gi vyksta tas energijos perdavimas iš vienos terpės į kitą? Tam yra reikalingas temperatūrų skirtumas. Todėl šilumos siurblyje yra aplinkai draugiško freono R32. Garuodamas jis sugeria didelį kiekį šilumos energijos. Tuomet kompresoriuje freonas yra staigiai ir greitai spaudžiamas, o jo temperatūra nuo to sparčiai kyla. Esant aukštai temperatūrai freonas pats kondensuojasi, praranda šiluminę energiją ir didelę dalį iš žemės sugertos energijos perduoda patalpose esančiai šildymo sistemai.

Geoterminio šildymo sistemų ypatybės

Kiekviena šildymo sistema turi savus parametrus. Geoterminio šildymo sistema SHILK labai efektyviai prisitaiko prie kintančių naudotojų poreikių bei dinamiškų aplinkos sąlygų bei jų pokyčių, nes visi katilai yra inverteriniai, t.y. šilumos siurblys gamina tiek šilumos, kiek tuo metu reikia. Ši sistema yra A+++ efektyvumo klasės. Nusprendę pasirinkti būtent šią sistemą, mėgausitės plačiu jos privalumų spektru.

Pirmiausia, galėsite pagal savo poreikius pasirinkti tinkamiausią kintamos galios katilą. Sistemos efektyvumo koeficientas COP siekia net iki 5. Katilas turi liečiamą ekraną, kuris bus puikus ir patogus valdant įrenginį, negana to, valdyti sistemą galėsite ir išmaniąja programėle, kas bus ypač patogu nesant namuose. Būtina paminėti, kad geoterminio šildymo sistema SHILK pasirūpins ne tik patalpų šildymu, karšto vandens paruošimu, bet ir efektyviu vėsinimu šiltuoju metų laikotarpiu. Beje, kalbant apie karšto vandens paruošimą – SHILK turi net 180 litrų talpos integruotą vandens šildytuvą. Dar ši šildymo sistema išsiskiria ir tyliu veikimu, kas  yra ir didelis privalumas, ir pranašumas, palyginti su alternatyva – oras–vanduo sistema. Verta akcentuoti, jog SHILK išsiskiria ir tuo, kad gamyboje naudojami pasauliniu lygiu itin vertinamų gamintojų komponentai, tad tai bus ilgalaikė investicija.

Ar žemės gelmėse esanti šiluma naudojama tik pastatų šildymui?

Žemės gelmėse esančios šilumos panaudojimo būdų yra ir daugiau. Be šildymo, šiluma iš žemės gelmių naudojama ir karštam vandeniui paruošti. Tad jei įrengsite geoterminį šildymą, papildomai rūpintis sistema karšto vandens paruošimui jau nebereikės. Taip pat geoterminio šildymo sistema savo naudą demonstruos ir šiltuoju metų laiku, kai šildymas neaktualus – vasarą sistema pasirūpins pasyviu namų vėsinimu, todėl komfortiškai namuose jausitės net ir itin karštomis vasaros dienomis.

Gaukite pasiūlymą jau šiandien!

Susisiekite su mumis tel. +370 600 77 004 arba 

el. paštu info@shilk.lt


DUK

Kokie yra pagrindiniai geoterminio šildymo komponentai ir kaip jie veikia?

Galime išskirti du esminius geoterminio šildymo sistemos komponentus – geoterminis šilumos siurblys ir lauko kontūras (vertikalus arba horizontalus). Jau minėjome, kad geoterminio šildymo veikimo principas – perkelti energiją iš vienos terpės į kitą. Tai šiuo atveju lauko kolektoriai paima energiją iš žemės gelmių ir perduoda šilumos siurbliui, o pastarasis, savo ruožtu, pasirūpina, kad toji energija virstų į patalpas perduodamos šilumos energija.

Kokį vaidmenį atlieka geoterminis gręžinys šildymo sistemoje?

Geoterminio gręžinio gylis tiesiogiai susijęs su sistemos efektyvumu. Pagal konkretų šilumos poreikį paskaičiuojama, kokio gylio turi būti gręžinys. Jei jo gylio bus per mažai, sistema tiesiog nedemonstruos maksimalaus savo efektyvumo.

Kaip geoterminio šildymo sistema prisitaiko prie skirtingų oro sąlygų?

Jei montuojamas vertikalus lauko kolektorius, tai oro sąlygos visiškai neturės jokios įtakos geoterminio šildymo sistemos veikimui. Taip yra todėl, kad gilesniuose žemės sluoksniuose temperatūra yra pastovi, gilėjant tik didėja, todėl net ir lauke esant itin žemai temperatūrai, šildymo sistema veiks maksimaliai efektyviai ir užtikrins reikalingą šilumos kiekį namams.