Kokio gylio gręžinys reikalingas geoterminiam šildymui įrengti?
Dėl efektyvumo, saugumo bei ekonomiškumo geoterminis šildymas yra vienas iš patraukliausių šiame sektoriuje. Tačiau planuojantiems jį įsirengti kyla nemažai klausimų, iš kurių dalis yra susiję su gręžiniu: kokio gylio gręžinys reikalingas, ar nuo jo gylio priklauso sistemos efektyvumas, ar jį galima įrengti bet kuriame sklype bei kiek trunka šie montavimo darbai.
Supraskite, kaip veikia geoterminis šildymas
Geoterminiam šildymui reikalinga energija imama iš žemės. O ten ji nieko nekainuoja, kas jau yra labai didelis privalumas. Tačiau tam, kad jį būtų įsisavinta, reikalingas geoterminis šilumos siurblys. Būtent jis šioje sistemoje naudos elektrą, tačiau tas kiekis bus itin mažas. Štai kodėl geoterminis šildymas traktuojamas kaip vienas iš ekonomiškiausių variantų.
Taigi, naudojant labai nedidelį kiekį elektros energijos šilumos siurbliu energija paimama iš žemės ir perduodama į patalpas. Energijai perduoti iš vienos terpės į kitą reikalingas temperatūrų skirtumas, tad geoterminis šilumos siurblys turi freono, kuris garuodamas išskiria nemažą kiekį šiluminės energijos, o dėl kompresoriuje vykstančio freono spaudimo jo temperatūra didėja. Esant aukštai temperatūrai kondensuojasi pats freonas, o daug iš žemės paimtos energijos perduodama į patalpose esančią šildymo sistemą bei į karšto vandens paruošimo sistemą.
Kokie veiksniai turi įtakos gręžinio gyliui?
Pagrindinis įtakos turintis veiksnys yra jūsų šilumos poreikis. Tad gręžinio gylis apskaičiuojamas tiksliai pagal tai, kiek šilumos reikia jūsų patalpoms apšildyti ir karštam vandeniui paruošti.
Kaip išvengti klaidų planuojant geoterminį šildymą?
Planuojant, o taip pat ir įrengiant geoterminį šildymą labai svarbu tiksliai nustatyti, koks šilumos poreikis jums reikalingas, ar reikės ruošti ir karštą vandenį. Nuo to priklauso šilumos siurblio pasirinkimas, geoterminio gręžinio gylio nustatymas ir kiti aspektai. Taip pat svarbu tinkamai suprojektuoti gręžinį, atsižvelgiant į visas taisykles. O norėdami išvengti klaidų planuojant geoterminį šildymą tiesiog šiuos darbus patikėkite specialistams. Tai labai svarbu, nes net maža klaidelė gali lemti sistemos neefektyvumą, didelius nuostolius. O šios srities profesionalai žino reikalavimus, išmano galimus niuansus, tad galite būti tikri, kad nuo jūsų pečių bus nuimta didelė planavimo, skaičiavimų našta.
Beje, reikia paminėti, kad šias paslaugas siūlančių įmonių irgi yra nemažai, todėl svarbu pasirinkti kvalifikuotus specialistus. Įsitikinkite, kad įmonė, į kurią kreipėtės, turi būtinus šiai veiklai sertifikatus.
Gaukite pasiūlymą jau šiandien!
Susisiekite su mumis tel. +370 600 77 004 arba
el. paštu info@shilk.lt
DUK
Išgaunamos šilumos kiekis priklauso nuo gręžinio gylio ir pločio. Todėl pagal konkrečiam objektui reikalingos šilumos kiekį apskaičiuojama, koks turėtų būti gręžinio gylis. Jei jis bus nepakankamas, patalpos nebus tinkamai aprūpintos šiluma. Kai šilumos poreikis didesnis ir standartinio gręžinio gylio nepakanka, įrengiamas antras, papildomas, gręžinys.
Kertinis aspektas – jums reikalingas šilumos kiekis. Būtent nuo to, kiek energijos jums reikia šildymui ir karštam vandeniui, priklauso, kokio gylio bus gręžinys. Taip pat įtakos gali turėti ir geologinės sąlygos sklype.
Efektyvumą garantuoja tinkamai parinktas gręžinio gylis. O jis priklauso nuo jūsų šilumos poreikių. Jei gręžinys bus nepakankamo gylio, tada taip – šildymo sistema nebus maksimaliai efektyvi. Paprastai standartinio 100 metrų gylio gręžinio užtenka pastatą aprūpinti 5 kW šiluma. Tiesa, per gilus gręžinys irgi nebus efektyvus sprendimas, nes sistema dirbs ne pilnu pajėgumu, negana to, pradiniai sistemos įrengimo kaštai bus didesni, nei galėtų būti.
Geoterminio gręžinio įrengimui įtakos turi projekto sudėtingumas, tačiau dažniausiai darbų atlikimas varijuoja nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Projektavimo darbai dažnu atveju trunka savaitę ar dvi ir geoterminių gręžinių įrengimas užtrunka dar dieną ar 2–3, priklausomai nuo gręžinių skaičiaus, jų gylio ir geologinių sąlygų.