Geoterminio šildymo elektros sąnaudos

Jei renkatės šildymo sistemą namams, neabejotinai svarstote bent kelis variantus. Besirinkdami, tikėtina, tarpusavyje lyginate skirtingas šildymo sistemas, vertinate jų privalumus bei trūkumus, skaičiuojate pradines investicijas ir kt. O ar skaičiuojate sąnaudas, t. y. kiek jums kainuos šildyti patalpas vienu ar kitu būdu? Juk tai net svarbiau už tai, kiek kainuoja šildymo sistemos įrengimas, nes eksploatuosite ją labai ilgai. Vienas iš ekonomiškiausių, o gal ir pats ekonomiškiausias, būdų įvardijamas geoterminis šildymas. Tad kokios gi yra geoterminio šildymo elektros sąnaudos ir kiek maždaug kainuos šildyti namus šiuo būdu?

Geoterminio šildymo elektros sąnaudos

Geoterminio šildymo elektros sąnaudos

Pirmiausia tai reikia paminėti, kad šildymui reikalingas sąnaudas sąlygoja nemažai veiksnių, pavyzdžiui, namo šiluminė izoliacija, šilumos poreikis, kokio efektyvumo šilumos siurblys ir kt. Bet net ir daug veiksnių įvertinus galima teigti, jog ekonomiškiausias – geoterminis šildymas. Tad kiek gi tai gali atsieiti per mėnesį – klausia dažnas klientas.

Laikykime, kad 1 kW elektros energijos pagamins apie 3–5 kW šilumos energijos. Koks tikslus jūsų šilumos poreikis, karšto vandens poreikis, priklauso nuo daugelio aspektų, tad kaina kiekvienu atveju skaičiuojama individualiai. Geoterminio šildymo kainai per mėnesį įtakos turės ir jums taikoma elektros energijos kaina.

Mažos išlaidos bei ilgaamžiškumas

Geoterminis šildymas žinomas kaip vienas iš pigiausių šildymo variantų. Žinoma, pradinės investicijos kiek didesnės, tačiau mažos sąskaitos už elektrą vėliau tai atperka. Negana to, sistema yra ilgaamžė – įsirengus geoterminį šildymą ne vieną dešimtmetį nereikės sukti galvos dėl šildymo sistemos.

Nauda jūsų namams

Pakalbėkime apie geoterminio šildymo naudą, kadangi ji tikrai neapsiriboja vien tik labai patraukliomis šildymo sąnaudomis. Šalia mažų sąnaudų drąsiai galima įrašyti ir dar vieną šios sistemos pranašumą – nepriklausomybę nuo oro sąlygų ir aplinkos veiksnių. Pavyzdžiui, geoterminis šildymas neretai lyginamas su kita patrauklia alternatyva – sistema oras–vanduo. Tačiau jei teko domėtis, tai žinosite, kad prie žemos lauko temperatūros ši sistema negali veikti maksimaliai efektyviai arba įsijungia elektriniai tenai ir šildomasi tiesiog elektra, kas – sutikite – labai brangu. Geoterminis šildymas vienodai gerai namus aprūpins šiluma esant bet kokiai, net ir labai žemai, temperatūrai. Taip yra todėl, kad ši energija imama iš gilesnių žemės sluoksnių, kuriuose, nepriklausomai nuo oro, išsilaiko vienoda temperatūra. Taip pat geoterminio šildymo sistema nepriklauso nei nuo vėjo, nei nuo saulės ar kitų aplinkos veiksnių, taigi niekas netrukdys mėgautis jos privalumais.

Jei esate ekologijos šalininkas, tai irgi įvertinsite geoterminio šildymo pranašumą – kadangi čia nevyksta jokie degimo procesai, nenaudojamas iškastinis kuras ir pan., tai ši sukuriama šilumos energija traktuojama kaip viena iš švariausių.

Įsirengę tokią šildymo sistemą namams suteiksite saugumo, mat šildantis geoterminiu būdu nevyksta degimo procesai, nėra sprogimo ar kitokios rizikos, tad tai bus saugus pasirinkimas.

Geoterminio šildymo naudą namams įvertinsite ne tik šaltuoju  metų laikotarpiu, bet ir vasarą. Kaip? Geoterminio šildymo sistema šiltuoju metų laiku užtikrins pasyvų vėsinimą, todėl visus metus mėgausitės tokios sistemos teikiama nauda.

Dar papildykime šios šildymo sistemos naudą namams pridėdami faktą, kad geoterminis šilumos siurblys veikia neįtikėtinai tyliai, tad visiškai nekels diskomforto.

„Shilk“ šilumos siurblio veikimo efektyvumas

SHILK šilumos siurblys – tai A+++ efektyvumo klasės sistema, COP (sistemos efektyvumo koeficientas) siekia net iki 5. Ar tai daug? Žinoma, tai vienas iš geriausių rodiklių. Kuo didesnis šis koeficientas, tuo šilumos siurblys yra našesnis. Kalbant paprasčiau, tai COP parodo, kiek šilumos energijos įrenginys gali pagaminti, sunaudodamas vieną vienetą, t. y. 1 kW, elektros energijos. Vadinasi, jei SHILK geoterminio šilumos siurblio COP yra iki 5, tai sunaudodamas 1 kW elektros energijos jis pagamins net iki 5 kW šilumos energijos. Puikūs parametrai demonstruojami ir vasarą – šiltuoju metų laiku mūsų geoterminio šildymo katilas demonstruoja puikų efektyvumą, nes jo COP gali siekti net iki 20, vadinasi, sunaudodamas vos 1 kW elektros energijos gali pagaminti 20 kW šalčio.  

O kalbant apie SHILK šilumos siurblius, tai verta paminėti jų ypatumus, kurie labai didina šių įrenginių patrauklumą. Pirmiausia, tai iš plačios pasiūlos galite pasirinkti būtent jums tinkamiausią kintamos galios šilumos siurblį (1,5–6 kW, 2,3–9 kW, 3–12 kW ar net 4–16 kW). Šilumos siurblys turi didelį ir aiškų liečiamą ekraną, kuriuo naudojantis bus labai paprasta valdyti įrenginį. Negana to, galimas ir valdymas išmaniąja programėle, kas bus ypač naudinga, jei esate išvykę, tačiau namuose norite palaikyti pastovią temperatūrą arba daugiau patalpas pašildyti prieš pat grįžimą. SHILK katilas veikia labai tyliai. Beje, sistemos efektyvumui įtakos turi ir tai, iš ko katilas pagamintas. O aukštą jo kokybę užtikrina naudojami pasauliniu lygiu puikiai žinomų Vokietijos, Japonijos ir kitų pažangių šalių gamintojų komponentai.

Gaukite pasiūlymą jau šiandien!

Susisiekite su mumis tel. +370 600 77 004 arba 

el. paštu info@shilk.lt


DUK

Kiek kainuoja įsirengti geoterminį šildymą?

Geoterminio šildymo įrengimo kaina daugiausia susideda iš dviejų komponentų: šilumos siurblio kaina ir lauko kontūro įrengimo kaina. Šilumos siurblių kainos mūsų asortimente ypač patrauklios – jos beveik lygios ar net mažesnės nei oras–vanduo siurblių kainos. Taip pat siekiame keikvienam iš jūsų pasiūlyti finansiniu požiūriu kuo patrauklesnius sprendimus, tad daugeliu atvejų geoterminio šildymo įrengimas (šilumos siurblys ir vertikalaus lauko kontūro montavimas) kainuos iki 10 tūkst. eurų.

Ar tokia sistema atsipirks?

Taip, tokia sistema atsipirks ir net labai netolimoje ateityje. Dažną nugąsdina nepigus geoterminio šildymo įrengimas. Tačiau skaičiuojant atsiperkamumą svarbios ne tik pradinės investicijos, bet ir geoterminio šildymo elektros sąnaudos jau eksploatuojant geoterminio šildymo sistemą. Itin mažos šildymo sąnaudos lems, kad investicijos atsipirks gana greitai.

Elektros sąnaudos geoterminio šildymo sistemai

Elektros sąnaudos yra labai sąlyginis aspektas, kadangi priklauso nuo jūsų šilumos poreikio, nuo karšto vandens poreikio bei kitų aspektų, taip pat ir nuo jums taikomos elektros energijos kainos, kuri skirtingiems naudotojams gali gerokai skirtis.