Geoterminis gręžinys

Geoterminis šildymas yra vienas iš saugiausių, efektyviausių ir ilgiausiai tarnaujančių šildymo sprendimų. Tačiau svarstantys tokios sistemos įrengimą dažnai turi labai daug klausimų: nuo to, kokia įrengimo kaina, kiek laiko trunka montavimas iki svarstymų, per kiek laiko sistema atsipirks, kokie gali būti gręžiniai ar sudėtingas jų įrengimas ir pan. Tad toliau pateikiame susistemintą svarbiausią informaciją apie geoterminius šildymo gręžinius, jų įrengimo ypatumus ir apie tai, koks geoterminis gręžinys gali būti.

Gręžinių įrengimas

Geoterminio šildymo siurblio SHILK kaina bus labai patraukli – dabar tokį galite įsigyti ir už oras–vanduo sistemos kainą. Tačiau geoterminis gręžinys yra ta sistemos dalis, kuri ir kainuos nemažai, ir laiko jai įrengti irgi reikės daugiau. Tačiau įrengti šią sistemą tikrai verta, investicijas atpirks itin žemos elektros sąnaudos šildymui.

Geoterminiam šildymui įrengti reikalingi gręžiniai kasami specialia technika, tad šių darbų, siekdami sutaupyti, patys neatliksite. Gręžiniai gali būti dvejopi: horizontalūs arba vertikalūs. Kuris variantas tinkamesnis jūsų atveju, priklauso nuo individualių kriterijų, pavyzdžiui, numatyto biudžeto, sklypo ypatumų ir kt. Reikalingas šilumos kiekis jūsų namams apšildyti lems, kokių matmenų gręžinys bus reikalingas.

Jei aktualus vertikalus gręžinys, tai turėtumėte žinoti, kad paprastai jo gylis siekia apie 100–120 metrų. Tokio gręžinio užtenka aprūpinti pastatą apie 5–6 kW šilumos. Jei jos reikia daugiau, tai kasamas kitas gręžinys, todėl, pavyzdžiui, jei šilumos poreikis yra 10 kW, tai bus kasami du standartinio gylio gręžiniai. Paprasčiausias skaičiavimo būdas gali remtis tuo, jog 1 m2 šildomo ploto reikia 1 m gylio gręžinio. Tad jei šildomas plotas yra, pavyzdžiui, 140 m2, tai bendras gręžinių gylis turi siekti 140 m. 

Jei norite kiek pigesnio varianto, tai tokį poreikį atitiks horizontalus kontūras. Tačiau jo įrengimas šiek tiek apribos: toks gręžinys užims kur kas daugiau vietos sklype, o kadangi kontūrai bus arčiau žemės paviršiaus, tai jų vietoje negalėsite sodinti medžių ar kitų didelių augalų. Tad šis variantas gali būti neįmanomas mažame sklype.

Kodėl siūlome rinktis geoterminį šildymą?

Geoterminis šildymas turi tikrai nemažą pluoštą privalumų. Pirmiausia, jį siūlome rinktis tiems, kurie nori eksploatacijos metu matyti itin mažas sąskaitas už elektrą. Tad nors šio šildymo įrengimas ir reikalauja kiek didesnių investicijų, tačiau jos atsiperka gana greitai.

Akcentuojame ir geoterminio šildymo atitikimą ekologijos principams bei tai, kad šis šildymo būdas yra vienas iš saugiausių, mat jo metu nevyksta degimo procesas.

Geoterminio šildymo efektyvumui įtakos neturi oro sąlygos – net ir esant itin žemai temperatūrai lauke jis aprūpins jus reikalingu šilumos kiekiu. Tai didelis pranašumas prieš alternatyvas, pavyzdžiui, oras–vanduo sistemą.

Rekomenduodami geoterminį šildymą akcentuojame ir tai, jog ši sistema ne tik šildys jūsų namus, tačiau vasarą gali juos vėsinti, o taip pat nuolat aprūpinti karštu vandeniu.

Geoterminio šildymo sistemos įrengimo eiga

  • 1 etapas – projekto parengimas, kuriame apskaičiuotas tikslus šilumos poreikis ir kiti aspektai;
  • 2 etapas – skaičiuojama geoterminio šildymo sistemos įrengimo sąmata;
  • 3 etapas – atliekami numatyti darbai ir sistemos paleidimas.

Investicija, kuri atsiperka

Nors geoterminis šildymas gali pasirodyti nemaža investicija, iš tiesų kainos požiūriu jis gali būti tik kiek brangesnis už oras–vanduo sistemą, tačiau komforto iš šildymo kainų kontekste – geoterminis šildymas neabejotinai laimi.

Geoterminė sistema naudoja šilumą iš žemės gelmių, kuri yra nemokama. Kainuoja tik šilumos siurblio sunaudojama energija, kuri yra neįtikėtinai maža. Tad pasirinkę geoterminio šildymo variantą tikrai džiaugsitės itin mažomis sąskaitomis už elektrą. Tiesa, labai svarbu itin tiksliai paskaičiuoti, kokie yra jūsų šilumos poreikiai. Tai šiuo klausimu būtinai konsultuokitės su specialistais.  Skaičiavimai tiesiogiai susiję su tuo, kad išgaunamos šilumos visiškai užtektų jūsų poreikiams patenkinti.

Eigoje jums nereikės papildomų išlaidų geoterminės šildymo sistemos priežiūrai, kadangi ji negenda labai ilgai – kai kurie sistemos komponentai gali tarnauti iki 50 metų. Kadangi  sistema ilgaamžė, tad net kelis dešimtmečius nereikės svarstyti apie naują šildymo sistemą. Taigi ši investicija tikrai pasiteisins.

Paminėkime ir maksimalų komfortą, kurį gausite investavę į geoterminį šildymą. Sistema šaltuoju metų laiku užtikrins šilumą namuose, o vasarą galite gauti papildomą naudą – vėsinimą. Negana to, nereikės sukti galvos, kaip pašildyti karštą vandenį – geoterminio šildymo sistema aprūpins ir juo. O patogus tokių sistemų valdymas suteiks progą sistemą valdyti net per nuotolį ir visada grįžti į maloniai šiltus ar atvėsintus namus.

Gaukite pasiūlymą jau šiandien!

Susisiekite su mumis tel. +370 600 77 004 arba 

el. paštu info@shilk.lt


DUK

Kokio gylio turi būti geoterminio šildymo gręžinys?

Paprastai geoterminio šildymo gręžinys siekia apie 100–120 metrų gylio. Tokio gręžinio pakanka pastatą aprūpinti šiluma, kai jos poreikis yra 5 kW. Jei šilumos poreikis didesnis, kasamas kitas gręžinys, pavyzdžiui, jei reikalingas šilumos kiekis yra 10 kW, tai kasami du gręžiniai po maždaug 100 metrų.

Kokia yra geoterminio šildymo sistemos kaina?

Šios šildymo sistemos kaina gali būti įvairi, kadangi priklauso nuo tokių aspektų kaip šilumos siurblio galia, pasirinktas lauko kontūro tipas, kiek ir kokių gręžinių reikia ir t.t. Kiekvienu atveju kainą skaičiuojame individualiai, tad tiksliausiai ją sužinosite susisiekę su mumis. Preliminariai – lietuviška geoterminio šildymo sistemos kaina gali būti nuo 9 000 Eur.

Kuri sistema geriausia?

Jei svarstote, koks gręžinio tipas: horizontalus ar vertikalus, yra geresnis, tai abu jie yra geras pasirinkimas, tačiau kiekvienas turi apsvarstyti prioritetus. Vertikalus geoterminis gręžinys užima mažiau sklypo ploto ir demonstruoja aukštą efektyvumą. Kartais galite išgirsti, kad jo įrengimas kainuos daugiau, tačiau tai netiesa, nes horizontalaus kontūro ilgis yra iki 3 kartų didesnis, tad jų kaina bus panaši, o kai kuriais atvejais horizontalaus kontūro įrengimas gali atsieiti ir daugiau. Negana to, horizontaliam kontūrui reikės kur kas daugiau ploto sklype, o tokias galimybes turi ne visi, nes reikia turėti omenyje, jog virš kontūro negalima bus statyti pastatų, sodinti medžių ar kitų didelių augalų.